Osobní automobil srazil ženu

19. 11. 2016 | úvodní foto: Jan Mrkos , Zobrazit ve fotobance

Ve Žďáru nad Sázavou byla sražena starší žena

V sobotu 19. listopadu ráno krátce před sedmou hodinou jsme na integrovaném operačním středisku přijali oznámení o dopravní nehodě, která se stala na ulici Brodská ve Žďáře nad Sázavou. V blízkosti přechodu pro chodce se střetlo osobní vozidlo s chodkyní. Řidič osobního vozidla z místa nehody ujel. Jednaosmdesátiletá žena na následky zranění na místě zemřela.

Policisté okamžitě po přijetí oznámení začali po vozidle a jeho řidič pátrat. Na místě tragické dopravní nehody jsme zajistili upotřebitelné stopy, místo důkladně ohledali a vyslechli  svědky, kteří by mohli poskytnout jakékoliv informace k průběhu dopravní nehody a k vozidlu, které mělo na nehodě podíl. Na místo vyjel kompletní výjezd služby kriminální policie a vyšetřování z územního odboru Žďár nad Sázavou. Kriminalisté začali s vyhodnocováním kamerových záběrů z městského kamerového systému s cílem co nejdříve vypátrat  podezřelé vozidlo a ustanovit jeho řidiče. Policistům se podařilo ještě tentýž den podezřelé vozidlo tovární značky Jeep vypátrat a ustanovit jeho řidiče. Jedná se o třiapadesátiletého muže ze Ždárska. Policisté u muže nařídili lékařské vyšetření spojené s odběrem krve a zadrželi mu řidičský průkaz.

Muž je podezřelý ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti a  přečinu neposkytnutí pomoci řidiče dopravního prostředku.  V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let. Další okolnosti tragické dopravní nehody jsou předmětem šetření. Případ si na místě převzali kriminalisté  služby kriminální policie a vyšetřování z územního odboru Žďár nad Sázavou.

V letošním roce zemřelo při dopravních nehodách v našem kraji sedmadvacet osob.

 


Jak citovat

Jan Mrkos, Osobní automobil srazil ženu [online]. iŽďársko: Žďár nad Sázavou, Datum poslední revize 21. 11. 2016, 08:19 UTC, [citováno ] http://portal.izdarsko.cz/zpravodajstvi/osobni-automobil-srazil-zenu

Licence

Licence Creative Commons
Osobní automobil srazil ženu, jehož autorem je Jan Mrkos, podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0 Mezinárodní .
Vytvořeno na základě tohoto díla: http://portal.izdarsko.cz/zpravodajstvi/osobni-automobil-srazil-zenu
Práva nad rámec této licence jsou popsána zde: http://portal.izdarsko.cz/licence.